VIDEO. Duelul muntenegrean din EuroCup decis în ultima secundă a prelungirilor!

Reprezentantele Muntenegrului în EuroCup au oferit o confruntare echilibrată în cadrul etapei a 5-a la nivelul Grupei B. Partida a fost decisă după o repriză de prelungiri, aceasta încheindu-se cu un buzzer beater decisiv.

Mornar Bar a depășit pe Buducnost Podgorica, scor 85-82. Meciul s-a încheiat cu o reușită de trei puncte pe sirenă, semnată Isaiah Whitehead (foto). Scorul după 40 minute de joc efectiv a fost de 76-76.

Jacob Pullen a totalizat 23 puncte, 5 pase decisive, Isaiah Whitehead a adăugat 18 puncte, 5 pase decisive, iar Kenny Gabriel a terminat cu 13 puncte, 8 recuperări pentru Bar. Melvin Ejim a replicat cu 15 puncte, 7 recuperări, iar Willie Reed a adăugat 13 puncte, 11 recuperări pentru Buducnost.