Turneul Internațional de Baschet în Fotoliu Rulant ‘Maria’, (TIBFR ‘Maria’) 2020 – ediția XVI va avea loc la Oradea, în 6-8 august 2021

TIBFR ‘Maria’ este la ora actuală cel mai important eveniment de baschet adaptat din România. Cea de-a XVI-a ediție a Turneului Internațional de Baschet în Fotoliu Rulant “Maria”, se va derulata sub deviza ‘100% baschet’.

Evenimentul se reia după un an de pauza, provocat de pandemia COVID-19. Turneul reunește mai multe echipe de baschet adaptat din Europa, între protagoniste numărându-se formația locală, ASP Oradea.

Meciurile din cadrul turneului de baschet în fotoliu rulant se vor disputa sâmbătă (07.08), în Sala de Jocuri Sportive a Universității din Oradea.

TIBFR ‘Maria’ este o nouă promovare a potențialului pe care România îl are în susținerea evenimentelor internaționale de sport adaptat.

Eveniment oferit de: FAN Courier.
Sponsori: Bosch Romania, Hama Romania.
Parteneri: Tzmo Romania-Seni, Zizin, Vincon.
Organizat în parteneriat cu: Universitatea din Oradea, Facultatea de Geografie, Turism și Sport.
Partener ospitalitate: DoubleTree by Hilton Oradea.

Vom reveni cu programul jocurilor.