Stagiul de perfecționare pentru antrenorii de seniori va avea loc în perioada 24-26 August, la Ploiești

Colegiul Central al Antrenorilor din cadrul Federației Române de Baschet a anunțat că în perioada 24-26 August anul curent, la Ploiești, se va desfășura Stagiul internațional de perfecționare a antrenorilor de seniori. Evenimentul se va desfășura în jurul meciului echipei naționale de seniori cu Portugalia, din precalificările FIBA EuroBasket 2025.

Clinicul pentru antrenorii de seniori se va desfășura la Școala Gimnazială Grigore Moisil din Ploiești. Programul este următorul:

• Miercuri (24.08.2022) – 2 teme (dupa-amiaza)
  • Joi (25.08.2022) – 2 teme (dimineata), iar dupa-amiaza participare la meciul România vs Portugalia, din Sala Olimpia
  • Vineri (26.08.2022) – 2 teme (dimineața)

Detalii despre temele abordate, lectori și programul orar, respectiv detalii referitor la procedura de înregistrare a participanților vor fi furnizate ulterior.

Citiți și