Programul Turneului Internațional de Baschet în Fotoliu Rulant „Maria” – ediția 2020

Turneul internațional de baschet în fotoliu rulant TIBFR „Maria” – ediția a 16-a, se va desfășura la finele acestei săptămâni. Mai exact, partidele acestui eveniment vor avea loc sâmbătă (07.08), la sala de jocuri sportive a Universității din Oradea.

Cele trei echipe participante la eveniment sunt Levski Sofia (Bulgaria), IKS GTM Konstancin (Polonia) și ASP Oradea.

Programul jocurilor:

• ora 10:00, ASP Oradea (ROU) vs Levski Sofia (BUL)
  • ora 11:30, Levski Sofia (BUL) vs IKS GTM Konstancin (POL)
  • ora 13:30, ASP Oradea (ROU) vs IKS GTM Konstancin (POL)

Evenimentul se reia după un an de pauza, provocată de pandemia COVID-19. TIBFR ‘Maria’ promovează potențialul României în susținerea evenimentelor internaționale de sport adaptat.

Eveniment oferit de: FAN Courier.
Sponsori: Bosch Romania, Hama Romania.
Parteneri: Tzmo Romania-Seni, Zizin, Vincon.
Organizat în parteneriat cu: Universitatea din Oradea, Facultatea de Geografie, Turism și Sport.
Partener ospitalitate: DoubleTree by Hilton Oradea.