Presezon 2021/22 – Program și rezultate

Lista meciurilor din presezon pentru echipele angrenate în Liga Națională de baschet masculin – ediția 2021/22.

  • 25 august, Proleter Zrenjanin vs U-BT Cluj-Napoca, scor 71-98
  • 27 august, FMP Zeleznik vs U-BT Cluj-Napoca, scor 99-92
  • 29 august, Mega Basket vs U-BT Cluj-Napoca, scor 70-79
  • 2 septembrie, KK Igokea vs U-BT Cluj-Napoca, scor 63-64
  • 2 septembrie, CSO Voluntari vs Rapid București, scor 75-54
  • 3 septembrie, Mornar Bar vs U-BT Cluj-Napoca, scor 88-74
  • 3 septembrie, Steaua București vs FC Argeș Pitești, scor 72-72
  • 3 septembrie, DEAC Debrecen vs CSM CSU Oradea, scor 71-79
  • 5 septembrie, SCM Timișoara vs SCM Craiova, scor 77-70
  • 5 septembrie, BC CSU Sibiu vs CSM Miercurea Ciuc, scor 83-65
  • 5 septembrie, Borac Banja Luka vs U-BT Cluj-Napoca, scor 86-88
  • 5 septembrie, CSO Voluntari vs Steaua București, scor 88-67
  • 6 septembrie, SCM Craiova vs CSM Miercurea Ciuc, scor 72-57
  • 6 septembrie, SCM Timișoara vs BC CSU Sibiu, scor 70-88
  • 7 septembrie, Steaua Roșie Belgrad vs CSM CSU Oradea, scor 74-50
  • 8 septembrie, CSM Ploiești vs CSO Voluntari, scor 75-87
  • 9 septembrie, CSM CSU Oradea vs London Lions, scor 102-90 (dp, 88-88)
  • 10 septembrie, BC CSU Sibiu vs SCM Timișoara, scor 78-79
  • 10 septembrie, FC Argeș Pitești vs CSM Ploiești, scor 79-75
  • 10 septembrie, CSO Voluntari vs Dinamo București, scor 77-68
  • 10 septembrie, CSM Târgu Jiu vs Steaua București, scor 85-86
  • 11 septembrie, Rapid București vs CSU Știința București, scor 92-61
  • 11 septembrie, Steaua București vs SCM U Craiova, scor 41-46 (întrerupt)
  • 11 septembrie, CSM Ploiești vs BC CSU Sibiu, scor 80-101
  • 11 septembrie, SCM Timișoara vs FC Argeș Pitești, scor 68-70
  • 12 septembrie, SCM U Craiova vs CSM Târgu Jiu, scor 85-75
  • 13 septembrie, Galatasaray Istanbul vs CSO Voluntari, scor 72-72
  • 13 septembrie, BC Athletic Constanța vs Dinamo București, scor 76-72
  • 14 septembrie, TD Systems Baskonia vs BC CSU Sibiu, scor 101-56
  • 14 septembrie, Rapid București vs Laguna Sharks București, scor 81-55
  • 16 septembrie, BC CSU Sibiu vs Circulo Gijon, scor 80-77
  • 16 septembrie, Overseas Basketball Academy vs CSO Voluntari, scor 92-128
  • 16 septembrie, CSM CSU Oradea vs Rilski Sportist, scor 70-69
  • 16 septembrie, SCM Timișoara vs OBS Euro Tour USA Team, scor 75-53
  • 17 septembrie, CSM Ploiești vs Steaua București, scor 91-73
  • 17 septembrie, Dinamo București vs Rapid București, scor 86-62
  • 17 septembrie, Rilski Sportist vs FC Argeș Pitești, scor 69-71
  • 17 septembrie, OBS Euro Tour USA Team vs CSM Târgu Jiu, scor 98-106
  • 17 septembrie, BC CSU Sibiu vs Unicaja Banco Oviedo, scor 92-97
  • 17 septembrie, SCM U Craiova vs BC Athletic Constanța, scor 61-72
  • 17 septembrie, CSM Miercurea Ciuc vs BC Shumen, scor 76-55
  • 18 septembrie, Cupa Dinamo – finala mică
  • 18 septembrie, Cupa Dinamo – finala
  • 18 septembrie, Athletic Constanța vs CSM Miercurea Ciuc
  • 18 septembrie, SCM U Craiova vs BC Shumen
  • 18 septembrie, FC Argeș Pitești vs CSM CSU Oradea
  • 18 septembrie, CSM Târgu Jiu vs SCM Timișoara
  • 19 septembrie, Palmer Alba Mediterranea vs BC CSU Sibiu

NOTĂ
Lista urmează să fie completată/actualizată în măsura în care ne vor parveni informații în acest sens.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *