LeBron James a disputat meciul 1300 în NBA

LeBron James a disputat meciul cu numărul 1300 în NBA. El parcurge al 18-lea sezon în liga nord-americană și tocmai l-a egalat pe Ray Allen la numărul de apariții în sezonul regulat. Cei doi împart locul 22 în lista jucătorilor cu cele mai multe meciuri disputate în NBA. LeBron mai are nevoie de 93 apariții pentru a urca în TOP 10 la acest capitol.

Cu această ocazie, Los Angeles Lakers au surclasat pe Golden State Warriors, scor 117-91, iar LeBron a totalizat 19 puncte, 6 recuperări, 4 pase decisive, 2 intercepții și 2 capace în 24 minute de joc.

Partida nu a avut istoric. LA s-a desprins la 41-21 în primul sfert, iar la jumătatea partidei scorul era de 73-44. A 2-a jumătate nu a mai contat.

De notat că Warriors l-au pierdut pe Draymond Green. Acesta s-a accidentat, fiind retras din joc după doar 13 minute pe parchet.

Lakers au 24-11 la general, iar Warriors sunt la 19-16.