Cameron Rundles contribuie la o nouă victorie a lui Ventspils

Cameron Rundles a fost din nou la înălțime. Dacă în partida precedentă a marcat 40 puncte și a stabilit un nou record absolut de puncte înscrise de un jucător pe parcursul unui meci din Liga Letonă-Estoniană, fundașul american a ajutat pe BK Ventspils să obțină o nouă victorie.

Fostul jucător al lui Phoenix Galați și BCM U FC Argeș Pitești a înscris 19 puncte în 26 minute de joc la victoria cu Liepaja, scor 73-64. Pe sferturi: 13-12, 23-19, 16-14, 21-19.

Rundles a terminat cu 8/19 la aruncările din acțiune și 2/2 la linia de pedeapsă. El a adăugat 3 intercepții și a avut o posesie pierdută.

Arturs Ausejs a totalizat 20 puncte, 7 recuperări, iar Kristians Sulcs a adăugat 13 puncte pentru Ventspils. În replică, Ilja Gromovs a reușit 22 puncte, 14 recuperări, iar Guntis Sipolins a adăugat 15 puncte, 9 recuperări pentru Liepaja.

BK Ventspils are 5-1 la general în Liga Letonă-Estoniană. În schimb, Liepaja a ajuns la 2-4.