Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat în finala Cupei României la baschet feminin – ediția 2019/20. Formația pregătită de Zoran Mikes a înregistrat una dintre cele mai categorice victorii din istoria recentă a Final Four-ului acestei competiții. Covăsnencele au trecut de Agronomia București, scor 108-41.

Continuă lectura „Sepsi Sfântu Gheorghe avansează în finala Cupei României la baschet feminin – ediția 2020”

FCC Baschet Arad s-a calificat în finala Cupei României la baschet feminin – ediția 2019/20. Elevele lui Dejan Mudressa au învins KSE Târgu Secuiesc, scor 76-59, în meciul de deschidere al Final Four-ului de la Sepsi Arena din Sfântu Gheorghe.

Continuă lectura „FCC Baschet Arad se califică în finala Cupei României la baschet feminin – ediția 2019/20”

Vineri (17.01), la sediul Federației Române de Baschet, s-a desfășurat ședința de atribuire a turneului final al Cupei României la baschet feminin – ediția 2019/20. Totodată s-a desfășurat tragerea la sorți a confruntărilor din semifinalele competiției.

Continuă lectura „Final Four-ul Cupei României la baschet feminin se va desfășura la Sfântu Gheorghe pentru a 4-a oară consecutiv”

FCC Baschet Arad, KSE Târgu Secuiesc și Sepsi Sfântu Gheorghe au câștigat manșa a 2-a din sferturile de finală ale Cupei României la baschet feminin și s-au calificat la Final Four-ul competiției – ediția 2019/20. Aceste formații s-au impus pe teren propriu în cursul zilei de miercuri (15.01).

Continuă lectura „Arad, Târgu Secuiesc și Sfântu Gheorghe avansează la F4-ul Cupei României feminin 2020”

FCC Baschet Arad a învins pe terenul Olimpiei CSU Brașov, scor 66-60, într-un meci din prima manșă a sferturilor de finală ale Cupei României la baschet feminin – ediția 2019/20. Partida s-a desfășurat joi (12.12).

Continuă lectura „FCC Baschet Arad câștigă pe terenul Olimpiei CSU Brașov în Cupa României feminin – ediția 2019/20”

Miercuri (11.12) s-au desfășurat primele două meciuri din manșa inaugurală a sferturilor de finală în Cupa României la baschet feminin – ediția 2019/20. O partidă a revenit gazdelor, iar cealaltă a fost adjudecată de oaspeți.

Continuă lectura „Victorii pentru Târgu Secuiesc și Alexandria în prima manșă din sferturile de finală ale Cupei României la baschet feminin – ediția 2019/20”