Federația Română de Baschet a anunțat că Agronomia București completează lista echipelor participante la turneul final al Cupei României la baschet feminin – ediția 2020/21. Decizia a fost luată miercuri (11.11), la sediul FR Baschet, unde a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea celei de-a 4-a participante la acest eveniment.

Continuă lectura „Agronomia București completează lista participantelor la F4-ul Cupei României Feminin – ediția 2020/21”

Marți (03.11) s-au disputat două partide din cadrul turneului de calificare contând în Cupa României la baschet feminin – ediția 2020/21, în grupa de la București. Adversare în ziua de deschidere a evenimentului, echipele din Arad și Cluj-Napoca au repurtat victorii concludente în ziua a 2-a de competiție.

Continuă lectura „Universitatea Cluj-Napoca se califică la turneul final al Cupei României la baschet feminin – ediția 2020/21”

CS Țara Bârsei 2011 Brașov a câștigat meciul disputat în compania lui Phoenix CSU Simona Halep Constanța la turneul de Cupa României la baschet feminin – ediția 2020/21. Rezultatul final al partidei desfășurate luni (02.11), de la Arena de Baschet din capitală a fost de 74-61.

Continuă lectura „Brașov învinge Constanța în cel de-al 2-lea meci al turneului de Cupa României feminin de la București”

Sezonul competițional 2020/21 a demarat cu un meci din cadrul turneului de la București, contând pentru Cupa României la baschet feminin. Luni (02.11), cu începere de la ora 16:00, Arena de Baschet din București, s-a disputat meciul dintre FCC Baschet Arad și Universitatea Cluj-Napoca. Rezultatul final a fost de 68-55.

Continuă lectura „U Cluj-Napoca învinge FCC Baschet Arad în deschiderea Cupei României la baschet feminin – ediția 2020/21”

ACS KSE Târgu Secuiesc nu va participa la turneul de Cupa României la baschet feminin – ediția 2020/21 se la Satu Mare. Covăsnencele au două rezultate pozitive la testul COVID-19 efectuat cu 48 ore înaintea intrării în bula destinată acstei grupe.

Continuă lectura „KSE Târgu Secuiesc nu va participa la turneul de Cupa României Feminin de la Satu Mare”

Consiliul Director al Federației Române de Baschet, întrunit în data de 17 octombrie anul curent, cu participarea a 12 membri, a luat câteva decizii importante cu privire la modul de organizare al turneelor preliminare din Cupa României la baschet feminin – ediția 2020/21.

Continuă lectura „Calendarul pentru echipele participante la Cupa României feminin – ediția 2020/21”