LeBron James a disputat meciul 1300 în NBA

LeBron James a disputat meciul cu numărul 1300 în NBA. El parcurge al 18-lea sezon în liga nord-americană și tocmai l-a egalat pe Ray Allen la numărul de apariții în sezonul regulat. Cei doi împart locul 22 în lista jucătorilor cu cele mai multe meciuri disputate în NBA. LeBron mai are nevoie de 93 apariții pentru a urca în TOP 10 la acest capitol.

Continuă lectura „LeBron James a disputat meciul 1300 în NBA”

Sergio Scariolo a preluat funcția de antrenor, sub formă de interimat, la Toronto Raptors. Tehnicianul italian cunoscut în primul rând pentru colaborarea cu echipa națională a Spaniei, a purtat gruparea canadiană spre victorie la primul său meci în această postură.

Continuă lectura „Sergio Scariolo a ocupat pentru prima dată funcția de antrenor principal (sub formă de interimat) în NBA”

LeBron James demontează discuțiile referitor la nevoia sa de odihnă

În vârstă de 36 ani, LeBron James continuă să fie motivat și să fie prezent pe parchet la fiecare meci al echipei sale. Aflat la cel de-al 3-lea sezon consecutiv alături de Los Angeles Lakers, „Regele” a fost chestionat despre eventuala odihnă despre care se tot vorbește în NBA, în numele său.

Continuă lectura „LeBron James demontează discuțiile referitor la nevoia sa de odihnă”

După ce a câștigat trei meciuri consecutive în prelungiri, campioana NBA a suferit o înfrângere la capătul unui nou meci încheiat după o repriză suplimentară. Los Angeles Lakers au suferit a 3-a înfrângere consecutivă în NBA, fiind învinși pe teren propriu de Washington Wizards, scor 124-127.

Continuă lectura „Los Angeles Lakers pierd în prelungiri și ajung la cea de-a 3-a înfrângere consecutivă”

Jamal Murray a devenit primul jucător din istoria NBA ce marchează 50 puncte într-un meci fără să aibă vreo vizită la linia de pedeapsă. Adică a înscris toate punctele cu aruncări din acțiune. Canadianul a ajutat pe Denver Nuggets să câștige în fieful lui Cleveland Cavaliers, scor 120-103.

Continuă lectura „VIDEO. Jamal Murray devine primul jucător din istoria NBA ce marchează 50 puncte într-un meci fără vizită la linia de pedeapsă”