Autocarul Stelei vandalizat la Craiova de o parte a suporterilor echipei locale de fotbal

Probleme la Craiova înaintea începerii mult așteptatului Turneu 12 din sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2020/21. Mijlocul de transport utilizat de CSA Steaua București a fost vandalizat de către o parte a suporterilor FC Universitatea Craiova.

Delegația militară, cazată la Hotel Europeca, locul de cazare al echipelor participante la amintitul turneu, s-a trezit cu autocarul vandalizat. Potrivit ProSport, aceasta este opera suporterilor din Peluza Sud 97, a echipei de fotbal FC Universitatea Craiova.

Potrivit informațiilor noastre, reprezentanții secției de baschet de la CSA Steaua București au chemat poliția pentru a se lua măsuri în acest sens și cu precădere pentru a se oferi asigurări cu privire la securitatea componenților delegației militare.

Meciul dintre SCM U Craiova și Steaua București se dispută duminică (18.04), cu începere la ora 20:15. Partida este transmisă în direct la DigiSport.

Foto: prosport.ro